ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 9579519
*
nr 957 9519
Pigtittare
1800-tal, höjd: 53 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2015
kl 20:29:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 06:54:47
1
100 kr
27/4 17:45:52
2
150 kr
27/4 19:46:50
3
250 kr
27/4 20:24:05
2
250 kr
27/4 20:24:05
3
250 kr (Budbetjänt)
27/4 20:24:25
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
8381 Afrikana
Diverse, ca 10-46 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:17
-
7114 Ask
med lock, Lack med pärlemo. Längd: 35 cm, djup: 26..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:13
-
8098 Blyerts
Signerad, porträtt, yttermått inklusive ram: 29x22cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:57
-
8155 Dekorelement
2 st, Asiatiska, nutida, trä, 92x92 ca
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:47
-
8197 Fotogenlampor
2 st. Höjd: 19-31 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:30
-
8043 Koffert
White star line. Längd: 93cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:32
*
Pigtittare
Läs om budbetjänten
nr 957 9519
Pigtittare
1800-tal, höjd: 53 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 06:54:47 | 1 | 100 kr |
27/4 17:45:52 | 2 | 150 kr |
27/4 19:46:50 | 3 | 250 kr |
27/4 20:24:05 | 2 | 250 kr |
27/4 20:24:05 | 3 | 250 kr (Budbetjänt) |
27/4 20:24:25 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
8381 Afrikana
Diverse, ca 10-46 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:17 -
7114 Ask
med lock, Lack med pärlemo. Längd: 35 cm, djup: 26..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:13 -
8098 Blyerts
Signerad, porträtt, yttermått inklusive ram: 29x22cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:57
-
8155 Dekorelement
2 st, Asiatiska, nutida, trä, 92x92 ca
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:47 -
8197 Fotogenlampor
2 st. Höjd: 19-31 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:30 -
8043 Koffert
White star line. Längd: 93cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:32